img

Rıdvan ZEREN

Onursal Başkan

Onursal Başkanımız Rıdvan Zeren 1955 yılında Niğde'de doğdu. Çukurova Üniversitesi İktisat Fakültesi'ni derece ile bitirerek yüksek öğrenimini tamamladı. 1973 yılında, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM) unvanını alarak Türkiye'nin ilk mali müşavirlerinden biri oldu.

Rıdvan Zeren, öncü kişiliğinin yansıması olarak Niğde'de 1973 yılında Zeren MM'i kurarak bugün Türkiye'nin dünyaya açılmış sayılı şirketlerinden biri olan Zeren Group Holding'in temellerini attı.

Çalışma hayatına atıldığı ilk günden itibaren iş birliklerindeki başarısı ve müşterileriyle eksiksiz iletişim prensibi sayesinde seçkin iş ortaklıklarına ve git gide büyüyen projelere imza attı. Üstün hizmet standardı ve benimsediği profesyonel tutum ile kısa zamanda yeni atılımlara imza attı, 1983 yılında Niğde'den sonra Mersin'de ikinci şubesinin açılışını gerçekleştirdi.

İlk günkü çalışma azminden ve etik değerlerinden asla vazgeçmeyen Rıdvan Zeren, kurduğu bu sağlam yapı ve köklü şirkette müşterilerine tam 47 yıl bizzat kendisi hizmet sağladı. Durmadı, çok çalışmayı ve ileriyi düşünmeyi hiç bırakmadı.

Tüm bunların yanında siyasi alanlarda da çeşitli görevler aldı, ülkesine ve milletine her fırsatta hizmet etmekten çekinmedi.

Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Zeren Ailesi'nin ikinci kuşak üyelerinden olan oğlu Mustafa Yiğit Zeren'e devreden Rıdvan Zeren’in, Zeren Group Holding ile organik ve aktif bir bağı bulunmamakla birlikte, Zeren MM'de Kurucu Ortaklık ve SMMM görevlerine aktif olarak devam etmektedir.

docxfilePDF