Yönetim Kurulu

Mustafa Yiğit ZEREN

Yönetim Kurulu Başkanı

Mustafa Yiğit ZEREN

Yönetim Kurulu Başkanı

Yönetim kurulu başkanımız Mustafa Yiğit Zeren, 22 Ekim 1991 yılında Mersin’de doğmuştur. İlk ve ortaokul öğrenimini Özel Türkmen Koleji’nde, lise eğitimini de Mersin Fen Lisesi’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimini İstanbul’daki Sabancı Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bölümü’nde başarı ile bitiren Zeren, Yüksek Lisansını dünyanın en iyi üniversiteleri arasında 27. sırada olan The London School of Economics’te yaparak, ekonomi alanındaki eğitimini tamamlamıştır.

Mustafa Yiğit Zeren, İngiltere’de çeşitli kurum ve kuruluşlarda yaptığı stajların ve çalışma hayatının ardından babası Sayın Rıdvan Zeren’in 1973 yılında temellerini attığı Zeren MM bayrağı devralmak ve hayallerini gerçekleştirmek üzere 2015 yılında yurda geri dönmüştür.

Zeren Group Yatırım Holding A.Ş. adına 2015 yılından beri CFO, 2018 yılından beri de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Zeren Group, Mustafa Yiğit Zeren önderliğinde, birçok ülkede projeler yürütmektedir. Bu projeler başta İstanbul ve Londra olmak üzere dünyanın önemli finans merkezlerindeki ofislerden koordine edilmektedir.

Zeren Group Holding adına ülke içerisinde ve uluslararası alanda birçok başarılı işe imzasını atan Zeren, farklı sektörlerdeki başarısını, 2019 yılında Türkiye Marka Ödülleri tarafından verilen “Yılın CEO’su” ödülünü alarak tasdiklemiştir.

Mustafa Yiğit Zeren, başta DEİK, TABA Am-Cham ve TÜSİAD olmak üzere yerli ve yabancı birçok üst düzey kurum ve kuruluşta aktif olarak yer almakla beraber içerisinde bulunduğu çevrelere de ekonomik ve ticari anlamda danışmanlık vermektedir.

Sivil toplum kuruluşlarına ve uluslararası ilişkilerin geliştirilmesine oldukça önem veren Zeren, spor ile de profesyonel anlamda ilgilenmektedir ve profesyonel tenis lisansına sahiptir. İyi derecede İngilizce, İspanyolca ve Rusça bilen Zeren, “Bireyin, kendisini geliştirmesine” oldukça önem vermektedir.

Rıdvan ZEREN

Onursal Başkan

Rıdvan ZEREN

Onursal Başkan

Kurucumuz ve Onursal Başkanımız Rıdvan Zeren 1955 yılında Niğde'de doğdu. Çukurova Üniversitesi İktisat Fakültesi'ni derece ile bitirerek yüksek öğrenimini tamamladı. 1973 yılında, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM) unvanını alarak Türkiye'nin ilk mali müşavirlerinden biri oldu.

Rıdvan Zeren, öncü kişiliğinin yansıması olarak Niğde'de 1973 yılında Zeren MM'i kurarak bugün Türkiye'nin dünyaya açılmış sayılı şirketlerinden biri olan Zeren Group Holding'in temellerini attı.

Çalışma hayatına atıldığı ilk günden itibaren iş birliklerindeki başarısı ve müşterileriyle eksiksiz iletişim prensibi sayesinde seçkin iş ortaklıklarına ve git gide büyüyen projelere imza attı. Üstün hizmet standardı ve benimsediği profesyonel tutum ile kısa zamanda yeni atılımlara imza attı, 1983 yılında Niğde'den sonra Mersin'de ikinci şubesinin açılışını gerçekleştirdi.

İlk günkü çalışma azminden ve etik değerlerinden asla vazgeçmeyen Rıdvan Zeren, kurduğu bu sağlam yapı ve köklü şirkette müşterilerine tam 47 yıl bizzat kendisi hizmet sağladı. Durmadı, çok çalışmayı ve ileriyi düşünmeyi hiç bırakmadı.

Tüm bunların yanında siyasi alanlarda da çeşitli görevler aldı, ülkesine ve milletine her fırsatta hizmet etmekten çekinmedi.

Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Zeren Ailesi'nin ikinci kuşak üyelerinden olan oğlu Mustafa Yiğit Zeren'e devreden Rıdvan Zeren’in, Zeren Group Holding ile organik ve aktif bir bağı bulunmamakla birlikte, Zeren MM'de Kurucu Ortaklık ve SMMM görevlerine aktif olarak devam etmektedir.

Zeynep ZEREN

Yönetim Kurulu Üyesi

Zeynep ZEREN

Yönetim Kurulu Üyesi

Zeynep Zeren, 1963 yılında Malatya'nın Darende ilçesinde dünyaya geldi. Başarıyla tamamladığı ilkokul ve lise eğitimlerinin ardından Çukurova Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun olarak eğitim hayatını tamamlayarak iş hayatına atıldı.

Zeren MM'in kuruluşunda Kurucu Ortak olarak rol alan Zeynep Zeren, şirketin bugün geldiği noktaya ulaşabilmesi için eşi Rıdvan Zeren ile birlikte büyük emekler sarf etti. Kritik durumlarda ve zor zamanlarda aldığı önemli kararlarla şirket büyümesine büyük katkılar sağladı.

1987 yılında Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir, 1993 yılında da Yeminli Mali Müşavir unvanlarını kazandı. Yeminli Mali Müşavirler Odası (YMMO) üyesi olan Zeynep Zeren, mali müşavirlik alanında kariyerine başarıyla devam ederken çeşitli siyasi görevler de üstlendi. Topluma geri kazandırmaya oldukça önem veren Zeren, birçok sosyal sorumluluk projesine de öncülük etti.

İyi derecede İngilizce bilen Zeynep Zeren, hâlen Zeren Group Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam ediyor.

Seda ADIGÜZEL

Yönetim Kurulu Üyesi

Seda ADIGÜZEL

Yönetim Kurulu Üyesi

1984 yılında Niğde'de dünyaya gelen Seda Zeren Adıgüzel, Çukurova Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden 2007 yılında başarıyla mezun oldu. Lisans eğitiminin ardından Londra'ya giderek mesleki eğitimlerini tamamladı ve kariyerine başlamak üzere Türkiye'ye dönüş yaptı.

Kariyerine güzel bir başlangıç yaparak kendi öğrenim gördüğü okulda öğretmenlik hayatına başlayan Seda Zeren Adıgüzel, bir yandan da çeşitli projeler için profesyonel çevirmenlik ve danışmanlık yaptı.

Zeren Group Holding'de Kurumsal İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Adıgüzel, bu alanda pek çok projeye öncülük etti. Topluma geri dönüş sağlayan projelere büyük önem vererek sosyal sorumluluk faaliyetlerine ağırlık verdi. Seda Zeren Adıgüzel, hâlen devam eden görev süresi boyunca Zeren Group Holding adına pek çok sosyal sorumluluk ve iletişim çalışmasına başarıyla tamamladı.

İyi derecede İngilizce ve Almanca bilen Seda Zeren Adıgüzel, evli ve iki çocuk annesidir.

Jörn RAUSING

Yönetim Kurulu Üyesi

Jörn RAUSING

Yönetim Kurulu Üyesi

Jörn Rausing, 2000 yılından beri Alfa Laval AB’nin Direktörlüğünü yapmaktadır. Rausing, İsveç'teki Lund Üniversitesi'nden İşletme derecesine sahiptir. Tetra Laval International’da Birleşme ve Devralmalar Başkanı olarak görev yaptı. 13 Mart 2003'ten beri ise Ocado Group PLC'de İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Jamie DIMON

Yönetim Kurulu Üyesi

Jamie DIMON

Yönetim Kurulu Üyesi

Jamie Dimon, 13 Mart 1956 tarihinde doğmuştur. Dört büyük Amerikan bankasının en büyüğü olan JP Morgan Chase'in Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su olarak görev yapmış ve daha önce New York Federal Merkez Bankası'nın Yönetim Kurulu’nda yer almıştır.

James METCALF

Yönetim Kurulu Üyesi

James METCALF

Yönetim Kurulu Üyesi

James Metcalf, 2006 yılında Crosslane Group'u Michael Sharples ile birlikte kurmuştur. Crosslane Yatırım Yönetimi Limited'in CEO'su, Crosslane Emlak Danışmanı Guernsey Limited'in (CPAGL) direktörü ve aynı zamanda Victus Avrupa Öğrenci Konaklama Fonu'nun (VESAF) direktörüdür.